Sml Flat Detay1

Güçlü, Dayanıklı ve Kullanışlı Neolith Tezgahlar

Banyolar artık sadece bir temizlenme yeri değil, aynı zamanda dinlenme ve rahatlama merkezi haline geldi. Bu değişim banyo mobilyalarının seçiminin önemini de arttırdı. Biz de yazımızda son yıllarda zemin ve yüzeylerde sıklıkla tercih edilen Neolith tezgâhlı banyo mobilyaları hakkında bilgi vereceğiz. Neolith malzeme sahip olduğu özellikler ve avantajlar sayesinde kullanıcılar tarafından yoğun talep görüyor. Çiziklere, ısıya ve darbeye dayanıklılığıyla uzun vadede sorun yaşatmayan Neolith tezgâhlar tüm bu niteliklerle kullanıcılarına yüksek konfor standardı sunuyor. İleri teknolojisi sayesinde gelecekte de sıklıkla kullanacağı şimdiden belli olan Neolith tezgâhlar hakkındaki yazımızla aklınızdaki tüm soru işaretlerini cevaplıyoruz.

Rayas Detay1

Neolith Nedir?

Neolith, yüksek basınç ve sıcaklık altında, çeşitli doğal minerallerin preslenmesi ve pişirilmesiyle üretilmektedir. Bu işlem sırasında, mineral karışımı yaklaşık 1200°C'ye kadar ısıtılmakta ve 5500 tonluk hidrolik presle sıkıştırılmaktadır. Böylece malzeme sinterlenmekte ve kompakt bir yapıya kavuşmaktadır. Sinterlenmiş taş endüstrisinin öncüsü olarak betimlenen Neolith, son on yılda zorlu tasarımların ihtiyacı olarak görülen devrim niteliğinde bir üründür. Neolith, malzeme açısından incelendiğinde dayanıklı ve estetik porselen levha özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Neolith Tezgah

Neolith; ısıya, çizilmeye ve lekelenmeye karşı direnciyle tezgâhlar için en dayanıklı malzemelerdendir. Sıcak tencere ve tavalara dahi tepki göstermez ve kesme tahtası gibi kullanılabilir. Yüksek soğurma oranına sahip olması sayesinde aşırı ısıya maruz kalsa dahi duman yaymamakta ve alev almamaktadır. Ağır leke ya da kimyasala maruz kalmadığı sürece bir bez yardımıyla kolayca temizlenir. Neolith; doğal killer, feldispat, silis ve mineral oksitlerden oluşmuş doğal bir malzemedir. Herhangi bir madde, koku ya da partikül yaymaz. Bu özelliğiyle sağlıklı, geri dönüştürülebilir ve çevre dostu bir malzemedir.

Neolith Tezgahların Avantajları Nelerdir?

Ultra kompakt yüzeylerden olan Neolith tezgâhlar; doğal taş, seramik ve kuvars yüzeylerden daha dayanıklıdır. Neolith tezgâhların avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

  • Dayanıklılık: Isıya, çizilmeye, asitlere, yangına ve UV ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır.
  • Ekolojik sürdürülebilirlik: Üretim sürecinde minimum atık niteliğine ve geri dönüştürme olanağına sahiptir.
  • Hijyen: Leke tutmayan, kolay temizlenebilme özellikleri sayesinde mutfak tezgahları gibi bakteri ortamları için de idealdir.
  • Uzun ömürlü: Uzun vadede kullanıma elverişlidir ve daha az bakım gerektirir.

Tüm bu özellikleri ile Neolith tezgâhlar; mutfaklar, banyolar, zeminler ve duvarlar gibi birçok farklı uygulama için mükemmel bir seçenek olabilmektedir.

Duo Detay1